Nie znaleziono żadnych wyników

Nie znaleziono szukanej strony. Proszę spróbować innej definicji wyszukiwania lub zlokalizować wpis przy użyciu nawigacji powyżej.

LEE

reżyseria: Ellen Kuras
gatunek: dramat / biograficzny
produkcja: USA
obsada: Kate Winslet, Alexander Skarsgard, Marion Cotillard, Andy Samberg 
premiera: 13 września  2024 (Polska)

 

Zdobywczyni Oscara KATE WINSLET jako słynna amerykańska korespondentka wojenna Lee Miller, której fotografie pokazały światu horror II wojny światowej i przeszły do historii.

Modelka, muza artystów, która porzuca bezpieczne i dostatnie życie, by uzbrojona jedynie w aparat fotograficzny wyruszyć na front.

Opowieść o kobiecej sile, odwadze i pasji, by nawet ryzykując życie, robić to co uważa się za słuszne i ważne, wbrew narzuconym przez mężczyzn społecznym normom.

Znakomite zdjęcia PAWŁA EDELMANA, jednego z najwybitniejszych operatorów filmowych na świecie, współtwórcy m.in. oscarowego „PIANISTY”, doceniło jury Festiwalu Camerimage kwalifikując „Lee” do konkursu głównego.

 

Jest rok 1938. Lee Miller, wzięta modelka i muza artystów, próbuje swych sił jako fotografka. W świecie zdominowanym przez mężczyzn codziennie musi udowadniać swoją wartość. Nie chce zajmować się jedynie modą i fotografowaniem pięknych wnętrz. Ma wielki talent do wydobywania w obrazach prawdy o ludzkim życiu, do nawiązywania niezwykłego porozumienia z bohaterami swoich fotografii, szczególnie kobietami. Gdy Europa pogrąża się w koszmarze II wojny światowej, Miller nie chce oglądać jej z bezpiecznej odległości. Wyrusza na front, by jako korespondentka wojenna brytyjskiego „Vogue’a” pokazać światu tragiczną prawdę o ludzkim wymiarze wojny. Jako jedna z pierwszych fotografów widzi z bliska poświęcenie żołnierzy, cierpienie cywilów i koszmar niemieckich obozów koncentracyjnych.

Galeria

Dane firmowe

MONOLITH FILMS SP. Z O.O.
Al. Zjednoczenia 36
01-830 Warszawa

Dane kontaktowe

karolina.skriabin@monolith.pl

+48 22 122 05 33

+48 662 287 445

Zapisz się do newslettera!

Bądź na bieżąco z premierami i wydarzeniami edukacyjnymi