„Inspektor Pająk” w kinach od 10 listopada. Będzie się działo!

Wielbiciele animowanych zagadek detektywistycznych mogą odliczać dni do premiery „Inspektora Pająka”, który wejdzie do polskich kin 10 listopada. Największymi atutami filmu są: dynamiczna akcja, intrygujące postacie, spora dawka humoru i ekscytujące śledztwo, dające do myślenia nie tylko najmłodszym widzom.

– Byłem zachwycony, gdy po raz pierwszy rzuciłem okiem na scenariusz. Już wtedy wiedziałem, że powstanie kreskówka, w której jest wszystko, co kocham – opowieść o dwóch równoległych światach, detektywi, przemytnicy, tajemnicze morderstwo i famme fatale – przyznał reżyser Julio Soto Gurpide w rozmowie z „Animation Scoop”.

Kreskówka, która wyszła spod pióra Rocco Pucillo, to niezwykła przygoda, która rozgrywa się w trakcie podniebnej podróży samolotem. Jej bohaterem jest śledczy, który musi rozwiązać zagadkę, by ocalić pasażerów lotu z Nowego Jorku do San Francisco. Doskonale zdaje sobie sprawę, że na pokładzie ukrył się tajemniczy złoczyńca.

– Zależało nam na tym, by zbudować animację noir dla dzieci, w której akcja toczyłaby się w latach 30 i która oddawałaby klimat tamtych czasów – dodał reżyser we wspomnianym wywiadzie.

„Inspektor Pająk”

Opowieść zaczyna się w chwili, gdy Inspektor Pająk wsiada na pokład luksusowego samolotu lecącego do słonecznej Kalifornii.  Nie wie jeszcze, że wśród pasażerów znalazł się jego zaprzysięgły wróg. To za jego sprawą w niepokojących okolicznościach zaczynają znikać kolejni podróżni. Najlepszy detektyw na świecie wkracza więc do akcji i rozpoczyna śledztwo.

Podejrzanych jest wielu, a tropy plączą się jak nitki pajęczej sieci. Wszystko wskazuje jednak na to, że ktoś wciąga Inspektora Pająka w intrygę, by wyrównać dawne rachunki. Detektywowi trudno odnaleźć czarny charakter wśród tak kolorowej gromady, ale na jego szczęście, owady zostawiają ślady…

Dane firmowe

MONOLITH FILMS SP. Z O.O.
Al. Zjednoczenia 36
01-830 Warszawa

Dane kontaktowe

karolina.skriabin@monolith.pl

+48 22 122 05 33

+48 662 287 445

Zapisz się do newslettera!

Bądź na bieżąco z premierami i wydarzeniami edukacyjnymi