DETEKTYW BRUNO – zamów pokaz i pobierz materiały edukacyjne

 

Pełna przygód, humoru i wzruszeń opowieść o przyjaźni popularnego gwiazdora filmowego z jego największym, choć bardzo młodym fanem. Zabawa w poszukiwanie skarbów czasem może prowadzić do niespodziewanego, ale bezcennego odkrycia: nie ma większego skarbu niż prawdziwy przyjaciel.

Premiera najbardziej optymistycznego filmu tej wiosny już 27 maja!

 „Detektyw Bruno” to opowieść o chłopcu, Oskarze (Iwo Rajski), który po stracie rodziców zamieszkał w rodzinnym domu dziecka prowadzonym przez Ciocię (Edyta Jungowska) i Wujka (Ireneusz Czop). Choć jest to miejsce pełne miłości, wciąż tęskni za swoimi rodzicami. Dlatego kiedy w jego ręce trafia zagadkowa mapa, stworzona jeszcze przez rodziców. Oskar wierzy, że kieruje ona do skarbu, który pozostawili mu rodzice. Dzięki pomocy mieszkającej z nim Patrycji (Martyna Woźniak), Oskar wyrusza na jego poszukiwanie, ale że to nie jest łatwe, prosi o pomoc swojego idola, Bruna Księskiego, głównego bohatera serialu „Detektyw Bruno” (Piotr Głowacki).

Zobacz relację z pokazu filmu i poznaj opinie obecnych na nim nauczycieli, rodziców, ekspertów oraz uczniów

Aby zamówić pokaz dla swoich uczniów, skontaktuj się z najbliższym kinem i zamów pokaz grupowy o dowolnej godzinie! Jest również możliwość zamówienia pokazu z ukraińskim lektorem. Szczegółowe informacje o pokazach w wersji ukraińskiej będą podawane bezpośrednio przez kina. Znajdź film w repertuarze swojego kina lub skontaktuj się z nami.

Udział w projekcji tego filmu daje możliwość rozmowy z uczniami na wiele ważnych współczesnych tematów jak: wartość współpracy w grupie, wspólnego działania i dążenia do celu przy zachowaniu zasad empatii, życzliwości wobec innych, jak również może być pretekstem do rozmowy o najważniejszych zabytkach Warszawy. Zachęci uczniów do samodzielnego podejmowania inicjatywy i rozwiązywania złożonych problemów, może być też motywacją dla uczniów do podejmowania aktywności rozwijających dedukcję i logiczne myślenie.

O filmie

Oskar najbardziej na świecie lubi rozwiązywać zagadki i oglądać serial „Detektyw Bruno”. Kiedyś chciałby być taki jak jego bohater, na razie jednak ma osiem lat i mieszka w rodzinnym domu dziecka. Jest mu tu dobrze, ale oczywiście tęskni za rodzicami. Dlatego gdy odkrywa przygotowaną przez nich zabawę w poszuki¬wanie urodzinowego skarbu, koniecznie chce ruszyć na poszukiwania. Zagadka nie jest łatwa, postanawia więc wynająć najlepszego detektywa na świecie, czyli Bruna. Nie przyjmuje do wiadomości, że Bruno Księski to tylko aktor, w dodatku niezbyt sympatyczny. Z całej przygody pewnie wyszłyby nici, gdyby nie fakt, że gwiazdor ostatnio traci na popularności, a jego menedżerka dostrzega w poja¬wieniu się Oskara szansę na podreperowanie wizerunku. Oskar i Bruno rzucają się więc w wir przygody. Ten pierwszy pełen entuzjazmu, ten drugi zaś niechętny i zblazowany. Jednak im bardziej Oskar wywraca życie Bruna do góry nogami, tym jaśniejsze się staje, że tego właśnie im obu trzeba było do szczęścia!

Czego może się nauczyć rozpieszczony gwiazdor od swojego małoletniego fana? Na przykład tego, że dopiero wtedy jesteś prawdziwy, gdy ktoś w ciebie uwierzy.

art_rabbitaction_LS_09052022_graf2.jpg

Materiały edukacyjne

 

Zachęcamy do pobierania materiałów edukacyjnych stworzonych w oparciu o film. Z pewnością pomogą Państwu zaplanować ciekawą lekcję. Dostępne do pobrania materiały zostały opracowane zgodnie z obowiązującą podstawą programową. Zawarte w filmie wątki otwierają wiele możliwości do realizacji zajęć szkolnych. Niniejszy pakiet materiałów dzieli się na dwie części. Na początku znajduje się omówienie filmu pod kątem tematów, które można poruszyć w trakcie lekcji czy dyskusji po seansie. Zostały w nim uwypuklone najważniejsze treści wyróżniające Detektywa Bruna jako wartościową propozycję na grupowe wyjście do kina. Na dalszych stronach proponujemy zestaw aktywności edukacyjnych. Odnoszą się one bezpośrednio do fabuły filmu, dlatego w większości dotyczą Warszawy. Mogą stać się wsparciem wycieczki do lub po stolicy. Sprawdzą się również na zajęciach w klasie czy jako zadania do wykonania w domu. Dzięki elastyczności i różnorodności nadają się do pracy indywidualnej i grupowej. Treści podzieliliśmy na osobne karty pracy, gotowe do wydrukowania i rozdania młodzieży. Dla małoletniej widowni stanie się źródłem wielu pozytywnych przeżyć. Oferuje sympatycznych bohaterów i bohaterki, wartką akcję, humor, a także prospołeczne przesłanie. Przygody Oskara i Bruna stanowią filmową propozycję, która pozwoli na wytchnienie, oderwanie na chwilę myśli od problemów oraz wspólne przeżycie emocji. Jednocześnie mają potencjał na urozmaicenie zajęć szkolnych poprzez ciekawe aktywności do wspólnego wykonania, ale też pogłębioną dyskusję. Dzięki temu nie tylko dostarczą zabaw i wiedzy, lecz staną się także wsparciem dla budowania integracji w klasie.

art_rabbitaction_LS_09052022_graf.jpg

Pobierz materiały edukacyjne tutaj.

Zachęcamy również do odwiedzin na stronach serwisu KinoKlasa.pl, ogólnopolskiego projektu edukacyjnego, stworzonego dla nauczycieli wszystkich etapów nauczania.

Zapraszamy do kontaktu – pomożemy dokonać rezerwacji:

edukacja@monolith.pl, tel. +48 22 122 05 33, +48 662 287 445

 

 

Dane firmowe

MONOLITH FILMS SP. Z O.O.
Al. Zjednoczenia 36
01-830 Warszawa

Dane kontaktowe

karolina.skriabin@monolith.pl

+48 22 122 05 33

+48 662 287 445

Zapisz się do newslettera!

Bądź na bieżąco z premierami i wydarzeniami edukacyjnymi