#ZOSTANWDOMU. KINO PRZYJDZIE DO CIEBIE

Zobacz film SKŁODOWSKA na platformie Cineman.pl

Zobacz opinie nauczycieli i pobierz materiały edukacyjne

Nominowana do OSCARA Rosamund Pike jako Maria Skłodowska-Curie, dwukrotna laureatka Nagrody Nobla, która w czasach, gdy większość wciąż uważała, że miejsce kobiety jest w cieniu męża, zrewolucjonizowała konserwatywny i bardzo męski świat nauki.

Wyjątkowo dla grup szkolnych opowieść o wielkiej odwadze, determinacji, miłości i geniuszu

Marii Skłodowskiej Curie będzie można podziwiać na CINEMAN już od 1 stycznia!

 

 

Młoda, ambitna Maria Skłodowska przybywa do Francji, by na słynnej Sorbonie podjąć studia, które są jej wielkim marzeniem, a już wkrótce przyniosą przełom nie tylko w życiu młodej kobiety, ale całego świata. Początki jednak są trudne. Nikt nie traktuje poważnie naukowych planów i teorii, które snuje młoda Maria. Mężczyźni zazdrośnie strzegą wstępu na najwyższe szczeble naukowej kariery. Jednak geniusz, upór i odwaga Skłodowskiej wkrótce zaczną kruszyć ten opór. A niezwykłe odkrycia, których dokona wraz z mężem Piotrem Curie przyniosą jej zasłużone miejsce w naukowym panteonie.

„Maria nigdy nie myślała, że jako kobieta jest w jakiś sposób gorsza od mężczyzn, albo że ma mniejszy mózg od męskiego. Wiedziała, że jest im co najmniej równa, ale nigdy nie konkurowała z nikim na płeć. Robiła wręcz wszystko, by nie grała on większej roli w tym, co robi, nawet po otrzymaniu Nobla”, mówi reżyserka „Skłodowskiej” Marjane Satrapi.

Premiera filmu na platformie Cineman już od 1 stycznia

www.cineman.pl

Zapraszamy do kontaktu

edukacja@monolith.pl

Dane firmowe

MONOLITH FILMS SP. Z O.O.
Al. Zjednoczenia 36
01-830 Warszawa

Dane kontaktowe

karolina.ignaciuk@monolith.pl

+48 22 122 05 32

+48 662 287 445

Zapisz się do newslettera!

Bądź na bieżąco z premierami i wydarzeniami edukacyjnymi