Zobacz – relację z pokazu filmu i poznaj opinie obecnych na nim
nauczycieli, rodziców oraz dzieci

Obsypany nagrodami na kilkunastu festiwalach filmowych niezwykły film dokumentalny, który ogląda się jak najlepszą fabułę – „Nasze miejsce na Ziemi” to 8 lat pogoni za marzeniem o harmonijnym i szczęśliwym życiu w zgodzie z prawami natury. 

Film doskonale wyjaśnia, że współpraca z naturą przynosi praktycznie nieskończone możliwości rozwoju. Oparty jest na prawdziwej historii Johna i Molly Chesterów, którzy decydują się wyprowadzić z miasta na farmę, a swoje zmagania z przeciwnościami losu jakie napotykali nieustannie dokumentowali. Wszystko po to, by choćby część widzów nauczyła się ufać naturze, która w nagrodę zapewni odpowiedzi na wiele nurtujących ich pytań.

 

O filmie

Znakomity reżyser John Chester wraz z żoną Molly muszą opuścić swoje małe mieszkanko w Los Angeles. Wszystko za sprawą ukochanego psa Todda, którego szczekanie drażni sąsiadów. Chesterowie traktują swoje wygnanie jako pretekst do realizacji marzenia o własnej farmie funkcjonującej w zgodzie z prawami natury. 80 hektarów ziemi w upalnej Kalifornii staje się odtąd ich nowym domem. Z pomocą przyjaciół i zapaleńców z całego świata, Jack i Molly realizują wyjątkowy projekt: 10 tysięcy drzew, ponad 200 rodzajów upraw i dziesiątki gatunków zwierząt żyjących w zgodzie ze sobą i swoją naturą, a wszystko to bez udziału szkodliwej chemii i bezdusznej technologii. Z każdym kolejnym dniem Chesterowie uczą się czegoś nowego o świecie i sobie samych. Przeżywają małe porażki i wielkie zwycięstwa, a otaczający ich ludzie i zwierzęta stają się źródłem inspiracji, radości, a czasem niezłych kłopotów.

Mimo niekończących się przeciwności losu, ich idealistyczna wizja powoli zaczyna nabierać realistycznych kształtów. Takie widoki jak przyjaźń między świnią Emmą i kogutem Greasym, psia troska o owcze stado czy gęsi ratujące uprawy przed inwazją ślimaków uświadamiają jak wielka moc i piękno kryje się w otaczającej nas naturze, której częścią jesteśmy.

Materiały edukacyjne

Zachęcamy do pobierania materiałów edukacyjnych stworzonych w oparciu o film. Z pewnością pomogą Państwu zaplanować ciekawą lekcję. Dostępne do pobrania materiały zostały opracowane zgodnie z obowiązującą podstawą programową. Znajdują się w nich nie tylko gotowe scenariusze lekcji, ale również dodatkowe karty pracy dla uczniów.

 

Zapraszamy do kontaktu – pomożemy dokonać rezerwacji:

edukacja@monolith.pl,

tel. +48 22 122 05 32, +48 662 287 445

NASZE MIEJSCE NA ZIEMI (The Biggest Little Farm) 

PREMIERA: 24 stycznia 2020

 

 

Dane firmowe

MONOLITH FILMS SP. Z O.O.
Al. Zjednoczenia 36
01-830 Warszawa

Dane kontaktowe

karolina.ignaciuk@monolith.pl

+48 22 122 05 32

+48 662 287 445

Zapisz się do newslettera!

Bądź na bieżąco z premierami i wydarzeniami edukacyjnymi