CHŁOPIEC Z CHMUR – zamów pokaz i pobierz materiały edukacyjne

 

 

 

 

 

“Chłopiec z chmur” to inspirowana faktami opowieść o niezwykłej przyjaźni, wielkiej odwadze i przygodzie, która odmieni życie pewnego chłopca i jego skrzydlatych przyjaciół.  Ta prawdziwa historia poruszyła całą Europę.  Film w kinach od 3 grudnia!

 

Nicolas Vanier to francuski pisarz, podróżnik i reżyser. Jest jednym z nielicznych twórców, którzy potrafią wspaniale opowiadać historie familijne. Wystarczy wspomnieć tytuły takie jak “Bella
i Sebastian”, “Wilk”, “Ostatni trapper”, czy “Szkoła życia”.

 

Zobacz – relację z pokazu filmu i poznaj opinie obecnych na nim nauczycieli, ekspertów oraz dzieci

 

 

(kliknij tutaj)

 

 

 

 

 

Aby zamówić pokaz dla swoich uczniów skontaktuj się z najbliższym kinem.

 

 

 

 

O filmie

 

 

Dla Thomasa, chłopca zanurzonego w świecie gier video, pomysł spędzenia wakacji z ojcem, zapalonym ornitologiem Christianem (nagrodzony Cezarem, znany z hitów „Asteriks i Obeliks: Misja Kleopatra”, „Nowych przygód Aladyna” oraz „Niczego nie żałuję – Edith Piaf” Jean-Paul Rouve), wydaje się koszmarem. Gdy naukowiec oznajmia, że chce uczyć zagrożone wyginięciem dzikie gęsi migrowania, chłopiec myśli, że rodzic stracił rozum. Ale skazany na całodobową opiekę nad świeżo wyklutymi pisklakami chłopiec przywiązuje się coraz bardziej do skrzydlatych przyjaciół. Podniebna podróż z Norwegii aż do Francji jest nie tylko ostatnią szansą na przetrwanie przeuroczych ptaków, ale też przygodą życia dla Thomasa i wydarzeniem, którym emocjonowała się cała Europa.

 

 

 

Materiały edukacyjne

 

 

Zachęcamy do pobierania materiałów edukacyjnych stworzonych w oparciu o film. Z pewnością pomogą Państwu zaplanować ciekawą lekcję. Dostępne do pobrania materiały zostały opracowane zgodnie z obowiązującą podstawą programową. Znajdują się w nich nie tylko gotowe scenariusze lekcji, ale również dodatkowe karty pracy dla uczniów.

 

 

Pobierz materiały edukacyjne tutaj.

 

 

Zapraszamy do kontaktu – pomożemy dokonać rezerwacji: edukacja@monolith.pl, tel. +48 22 122 05 33, +48 662 287 445

 

 

CHŁOPIEC Z CHMUR (Spread Your Wings)

 

 

PREMIERA: 3 grudnia 2021

 

Dane firmowe

MONOLITH FILMS SP. Z O.O.
Al. Zjednoczenia 36
01-830 Warszawa

Dane kontaktowe

karolina.skriabin@monolith.pl

+48 22 122 05 33

+48 662 287 445

Zapisz się do newslettera!

Bądź na bieżąco z premierami i wydarzeniami edukacyjnymi